Лікування ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки є однією із найбільш розповсюджених «жіночих» хвороб. Вважається, що від цього захворювання страждає кожна друга представниця жіночої статі. Проте більшість з них навіть не здогадуються про наявність в себе ерозії шийки матки.


Причини походження ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки може мати як вроджену форму (її ще називають ектопією), так і набуту. Дуже часто ектопія шийки матки виникає у підлітковому та молодому віці. У такому разі верхній клітинний шар шийки матки змінюється, але не руйнується.

Прочини виникнення ерозії шийки матки можуть бути:

 • запальними – трапляються під час запалень в області шийки матки;

 • трофічними – у випадку, коли порушується нормальний кровообіг у покривах шийки матки;

 • специфічними – при перенесенні деяких специфічних хвороб;

 • травматичними;

 • опіковими;

 • раковими.

Важливим чинником, що може бути фактором виникнення ерозії шийки матки, є проблеми із імунною системою. Міцна імунна системи захищає організм від багатьох інфекцій, які спричиняють різноманітні гінекологічні захворювання, відтак при зниженні опірності організму вони легко потрапляють в організм.

Також варто пам’ятати, що хоча сама ерозія шийки матки не є передраковим захворюванням, але при несвоєчасному її лікуванні може бути одним із факторів виникнення раку.

Ознаки ерозії шийки матки

Зазвичай ерозія шийки матки не супроводжується яскраво вираженою симптоматикою, її може виявити тільки лікар-гінеколог під час консультаційного огляду. Але все ж таки вирізняють певні ознаки, які можуть бути симптомами ерозії шийки матки, і на які варто звертати увагу. Це можуть бути:

 • невеликі крововиділення при статевому акті;

 • біль ниючого характеру внизу живота;

 • деякі виділення;

 • порушення менструального циклу.

При довготривалій ерозії шийки матки, яку своєчасно не лікують, можуть появлятися густі слизисто-гнійні виділення, в яких можуть спостерігатися вкраплення крові. Окрім цього, можуть посилюватися больові відчуття по низу живота.

Діагностика та лікування ерозії шийки матки

Виявлення наявності ерозії шийки матки відбувається при огляді шийки матки за допомогою дзеркал й із застосуванням відеодіагностики. Це дає змогу встановити розміри, форму та об’єм самої ерозії.

Також для більш точного вивчення проблеми використовують:

 • аналіз цитологічного забору з поверхні ерозії;

 • дослідження сечовидільної системи;

 • просту та розширену відеокольпоскопію;

 • біопсію.

Варто зазначити, що вроджені ерозії (ектопії) мають здатність зникати самостійно ще до повної статевої зрілості. А для того, щоб подолати ерозію шийки матки вже у зрілому віці, потрібно перш за все усунути саму причину виникнення захворювання. Після вирішення цієї проблеми у значній кількості випадків ерозія зникає також.

При лікуванні ерозії шийки матки використовують:

 • медикаментозні препарати;

 • антисептики місцевої дії;

 • вітаміни;

 • креми та мазі для місцевого застосування.

Якщо ерозія шийки матки не лікується за допомогою медикаментів, то хворобливий епітелій видаляють радіохвильовою терапією.

Радіохвильове лікування ерозії шийки матки

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Чернівці» для лікування ерозії шийки матки використовують сучасний апарат «Сургітрон» - радіохвильовий скальпель.

На сьогоднішній день, радіохвильове лікування займає лідируючі позиції, завдяки своїм перевагам:

 • відсутність рубцювання, завдяки помірному впливу на тканини;

 • відсутність кровотечі, так як відбувається миттєва коагуляція кровоносних судин;

 • висока ефективність (для повного одужання, досить однієї процедури);

 • короткі терміни епітелізації, що значно прискорює період реабілітації;

 • безболісність і безпека.

Така процедура є мінімально болісною, при якій може використовуватися місцева анестезія. Лікування ерозії шийки матки радіохвильовим апаратом «Сургітрон» рекомендується проводити молодим жінкам, і дівчатам, що не народжували, так як даний метод не заподіює шкоди молодому організму.

 Основним фактором профілактики ерозії шийки матки є захищене статеве життя і постійна особиста гігієна.

Для запису на попередню консультацію лікаря-гінеколога медичного центру «Оксфорд Медікал Чернівці» звертайтеся за телефоном: 0372 93 18 93, або заповнюйте відповідну форму на сайті.


( Рейтинг: 4.56, голосів: 36 )

відгуки
Daria Serokurova 27-05-2024 Для мене важливо мати лікаря, який не лише компетентний і справді лікує, але й вміє створювати комфортну атмосферу для своїх пацієнтів. Доктор Кондря Олена Олександрівна - саме такий фахівець. Її професіоналізм і уважне ставлення до мене створило довірливу атмосферу, де можна відкрито обговорювати будь-які проблеми та тривоги в процесі лікування, що не завжди зустрічається на прийомі у гінеколога. Компетентність лікаря не викликає жодних сумнівів.

відділення: Гінекологія

Кarolina Melnychuk 19-05-2024 Хочу від щирого серця подякувати та порекомендувати гінеколога Кондрю Олену Олександрівну- чудова лікарка та професіоналка своєї справи. Компетентність на найвищому рівні!❤️Приїжджаю до Олени Олександрівни з-за кордону, і ще ні разу не пошкодувала, адже Олена Олександрівна завжди підтримує та дає чітке розуміння, що та як лікуємо.Однозначно рекомендую!

відділення: Гінекологія

Марина 01-07-2021 Дуже вдячна Катерині Анатоліївні за професіоналізм, довіряю їй та рекомендую рідним і друзям!!! Завдяки якісному обстеженню зберегла вагітність і народила свою донечку! Дякую клініці Оксфорд медікал за гарних спеціалістів!!!!

відділення: Гінекологія

Людмила 08-06-2021 Щиро рекомендую Кондрю Олену Олександрівну! Чудовий спеціаліст і приємна жінка) Дуже задоволена що потрапила саме до неї!) Також дуже приємні і привітні інші працівники;)

відділення: Гінекологія

Анастейша 13-03-2020 Клиника мне очень понравилась. Хочу поблагодарить гинеколога Любовь Алексеевну, за то что помогла мне вылечить проблему, которую лечу уже 2 года безуспешно у троих врачей. Зато теперь могу быть спокойна за свое женское здоровье, так как буду ходить к этому врачу постоянно. В целом в клинике очень чистенько, персонал в холе очень приветливый! Я пришла раньше назначенного мне времени, и администратор Алина предложила мне кофе, пока я ожидаю свое время. В кабинет к врачу, меня так же провела администратор , и это было очень любезно, так как не пришлось самой искать кабинет. Еще хочу заметить, что цены очень доступные! Возможно они мне показались такими после безуспешных лечений, на которые я тратилась на протяжении последних двух лет. Ведь начиналось это с доступной цены за консультацию, а потом возрастали цены по мере дополнительных анализов и лечения. Вобщем гинеколога теперь советую всем своим подругам. И уверена что все врачи здесь работают компетентные и им можно доверить свое здоровье. Большое спасибо!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом