Дисплазія шийки матки

Лікування дисплазії шийки маткиДисплазією називають зміни у розвитку в тканинах, органах чи частинах тіла. Якщо дисплазія вражає шийку матки, то в ній розпочинається неправильна будова клітин, з яких складається епідерміс шийки матки.

Таке ураження клітинної будови є досить складною проблемою, адже дуже часто саме зміни на клітинному рівні є причиною виникнення раку, відтак і дисплазію, особливо важку її форму, називають попередницею раку шийки матки.

Та у цьому випадку, як і при будь-якому іншому захворюванні, своєчасне виявлення дисплазії шийки матки й вдале лікування на первинному етапі може запобігти її подальшому розвитку.

Фактори, що сприяють розвитку дисплазії шийки матки

Найбільш частим (до 95% випадків) місцем розвитку дисплазії є так звана трансформативна зона шийки матки. Саме тут відбувається перехід циліндричного епітелію у плоский, тому ця зона є досить чутливою до різноманітних зовнішніх хімічних чи фізичних чинників. Вплив канцерогенів на зону трансформації шийки матки є додатковим чинником появи пухлин. Окрім того, до причин, які сприяють розвитку дисплазії шийки матки належать:

 • занадто раннє статеве життя;

 • велика кількість сексуальних партнерів;

 • шкідливі звички, як-от, куріння, і навіть його пасивний вид;

 • поява імунодефіциту;

 • наявність в організмі вірусу папіломи людини;

 • низький рівень в крові таких вітамінів, як А, С , β-каротину;

 • спадковий фактор до виникнення дисплазії;

 • погане харчування;

 • стреси;

 • низька якість життя.

Розрізняють три типи дисплазії:

 1. Легкий – при якому відбуваються патологічні порушення у базальному і парабазальному шарах шкіри.

 2. Помірний – такий тип дисплазії розвивається, якщо деформації патологічного характеру поширюються по всій нижній половині епітеліального пласта.

 3. Важкий – цей тип вважається передінвазійним раком, тобто при відсутності лікування важкого типу дисплазії виникає рак, який можна вирішити лише за допомогою хірургічного втручання. У цьому випадку розвитку дисплазії зміни торкаються всієї товщини у багатошаровому плоскому епітелії.

Ознаки дисплазії шийки матки

Дисплазія шийки матки є таким захворюванням, що не має яскраво виражених ознак. Під час цієї хвороби жінка рідко жаліється на біль чи дискомфорт. Можливе лише збільшення кількості вагінальних виділень. Відтак встановити наявність у пацієнтки дисплазії шийки матки можна лише на огляді лікарем-гінекологом при застосуванні дзеркала і після здійснення кольпоскопії.

Саме тому такими важливими є чергові планові відвідування гінеколога, навіть без будь-яких скарг на здоров’я, лише із профілактичною метою. Якщо існує підозра на дисплазію у медичному центрі «Оксфорд Медікал Чернівці» користуються спеціальними методами діагностики. Сюди відносять розширену кольпоскопію, вивчення мазків і шкребків епітелію шийки матки. Та все ж таки найпоширенішим методом, що дає змогу виявити ймовірну дисплазію вважається застосування прицільної біопсії та гістологічне вивчення отриманих зразків епідермісу. Результати досліджень, отримані в процесі прицільної біопсії, дають змогу найбільш точно визначити дисплазію шийки матки та стадію, на якій перебуває захворювання.

Що таке прицільна біопсія?

Біопсія є процедурою, під час якої відбувається забір невеликої частинки шийки матки з метою його подальшого дослідження. Це дослідження дає можливість лікарю-гінекологу встановити якомога точніший діагноз, а відтак і обрати максимально ефективний та швидкий метод лікування захворювання.

Біопсія шийки матки є безболісною процедурою, що не вимагає додаткового знечулення. Її основною ціллю є діагностика. Окрім того, при проведенні біопсії можна дізнатися, форму і структуру вузла хвороби, його походження – доброякісне чи злоякісне. 

Найбільш ефективною вважається біопсія для здійснення контролю при лікуванні захворювання раком.

Пам’ятайте, що раннє виявлення хвороби дозволяє зробити процес лікування максимально легким і ефективним.

Для запису на консультацію у відділення гінекології медичного центру «Оксфорд Медікал Чернівці» звертайтеся за номером телефону: 0372 93 18 93.


( Рейтинг: 4.54, голосів: 39 )

відгуки
Daria Serokurova 27-05-2024 Для мене важливо мати лікаря, який не лише компетентний і справді лікує, але й вміє створювати комфортну атмосферу для своїх пацієнтів. Доктор Кондря Олена Олександрівна - саме такий фахівець. Її професіоналізм і уважне ставлення до мене створило довірливу атмосферу, де можна відкрито обговорювати будь-які проблеми та тривоги в процесі лікування, що не завжди зустрічається на прийомі у гінеколога. Компетентність лікаря не викликає жодних сумнівів.

відділення: Гінекологія

Кarolina Melnychuk 19-05-2024 Хочу від щирого серця подякувати та порекомендувати гінеколога Кондрю Олену Олександрівну- чудова лікарка та професіоналка своєї справи. Компетентність на найвищому рівні!❤️Приїжджаю до Олени Олександрівни з-за кордону, і ще ні разу не пошкодувала, адже Олена Олександрівна завжди підтримує та дає чітке розуміння, що та як лікуємо.Однозначно рекомендую!

відділення: Гінекологія

Марина 01-07-2021 Дуже вдячна Катерині Анатоліївні за професіоналізм, довіряю їй та рекомендую рідним і друзям!!! Завдяки якісному обстеженню зберегла вагітність і народила свою донечку! Дякую клініці Оксфорд медікал за гарних спеціалістів!!!!

відділення: Гінекологія

Людмила 08-06-2021 Щиро рекомендую Кондрю Олену Олександрівну! Чудовий спеціаліст і приємна жінка) Дуже задоволена що потрапила саме до неї!) Також дуже приємні і привітні інші працівники;)

відділення: Гінекологія

Анастейша 13-03-2020 Клиника мне очень понравилась. Хочу поблагодарить гинеколога Любовь Алексеевну, за то что помогла мне вылечить проблему, которую лечу уже 2 года безуспешно у троих врачей. Зато теперь могу быть спокойна за свое женское здоровье, так как буду ходить к этому врачу постоянно. В целом в клинике очень чистенько, персонал в холе очень приветливый! Я пришла раньше назначенного мне времени, и администратор Алина предложила мне кофе, пока я ожидаю свое время. В кабинет к врачу, меня так же провела администратор , и это было очень любезно, так как не пришлось самой искать кабинет. Еще хочу заметить, что цены очень доступные! Возможно они мне показались такими после безуспешных лечений, на которые я тратилась на протяжении последних двух лет. Ведь начиналось это с доступной цены за консультацию, а потом возрастали цены по мере дополнительных анализов и лечения. Вобщем гинеколога теперь советую всем своим подругам. И уверена что все врачи здесь работают компетентные и им можно доверить свое здоровье. Большое спасибо!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом