Особистий кабінет «Оксфорд Медікал Чернівці»
Дисплазією називають зміни у розвитку в тканинах, органах чи частинах тіла. Якщо дисплазія вражає шийку матки, то в ній розпочинається неправильна будова клітин, з яких складається епідерміс шийки матки.
Таке ураження клітинної будови є досить складною проблемою, адже дуже часто саме зміни на клітинному рівні є причиною виникнення раку, відтак і дисплазію, особливо важку її форму, називають попередницею раку шийки матки.
Та у цьому випадку, як і при будь-якому іншому захворюванні, своєчасне виявлення дисплазії шийки матки й вдале лікування на первинному етапі може запобігти її подальшому розвитку.
Найбільш частим (до 95% випадків) місцем розвитку дисплазії є так звана трансформативна зона шийки матки. Саме тут відбувається перехід циліндричного епітелію у плоский, тому ця зона є досить чутливою до різноманітних зовнішніх хімічних чи фізичних чинників. Вплив канцерогенів на зону трансформації шийки матки є додатковим чинником появи пухлин. Окрім того, до причин, які сприяють розвитку дисплазії шийки матки належать:
занадто раннє статеве життя;
велика кількість сексуальних партнерів;
шкідливі звички, як-от, куріння, і навіть його пасивний вид;
поява імунодефіциту;
наявність в організмі вірусу папіломи людини;
низький рівень в крові таких вітамінів, як А, С , β-каротину;
спадковий фактор до виникнення дисплазії;
погане харчування;
стреси;
низька якість життя.
Розрізняють три типи дисплазії:
Легкий – при якому відбуваються патологічні порушення у базальному і парабазальному шарах шкіри.
Помірний – такий тип дисплазії розвивається, якщо деформації патологічного характеру поширюються по всій нижній половині епітеліального пласта.
Важкий – цей тип вважається передінвазійним раком, тобто при відсутності лікування важкого типу дисплазії виникає рак, який можна вирішити лише за допомогою хірургічного втручання. У цьому випадку розвитку дисплазії зміни торкаються всієї товщини у багатошаровому плоскому епітелії.
Дисплазія шийки матки є таким захворюванням, що не має яскраво виражених ознак. Під час цієї хвороби жінка рідко жаліється на біль чи дискомфорт. Можливе лише збільшення кількості вагінальних виділень. Відтак встановити наявність у пацієнтки дисплазії шийки матки можна лише на огляді лікарем-гінекологом при застосуванні дзеркала і після здійснення кольпоскопії.
Саме тому такими важливими є чергові планові відвідування гінеколога, навіть без будь-яких скарг на здоров’я, лише із профілактичною метою. Якщо існує підозра на дисплазію у медичному центрі «Оксфорд Медікал Чернівці» користуються спеціальними методами діагностики. Сюди відносять розширену кольпоскопію, вивчення мазків і шкребків епітелію шийки матки. Та все ж таки найпоширенішим методом, що дає змогу виявити ймовірну дисплазію вважається застосування прицільної біопсії та гістологічне вивчення отриманих зразків епідермісу. Результати досліджень, отримані в процесі прицільної біопсії, дають змогу найбільш точно визначити дисплазію шийки матки та стадію, на якій перебуває захворювання.
Біопсія є процедурою, під час якої відбувається забір невеликої частинки шийки матки з метою його подальшого дослідження. Це дослідження дає можливість лікарю-гінекологу встановити якомога точніший діагноз, а відтак і обрати максимально ефективний та швидкий метод лікування захворювання.
Біопсія шийки матки є безболісною процедурою, що не вимагає додаткового знечулення. Її основною ціллю є діагностика. Окрім того, при проведенні біопсії можна дізнатися, форму і структуру вузла хвороби, його походження – доброякісне чи злоякісне.
Найбільш ефективною вважається біопсія для здійснення контролю при лікуванні захворювання раком.
Пам’ятайте, що раннє виявлення хвороби дозволяє зробити процес лікування максимально легким і ефективним.
Для запису на консультацію у відділення гінекології медичного центру «Оксфорд Медікал Чернівці» звертайтеся за номером телефону: 0372 93 18 93.
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
Акції
вул. С. Воробкевича, 33
телефон:
380 (372) 93 18 93
(050) 988 11 56
(050) 566 40 24
(097) 000 93 93
пр. Незалежності 121-А
телефон:
380 (372) 93 18 93
(050) 988 11 56
(050) 566 40 24
(097) 000 93 93
пр. Незалежності 121-Б
телефон:
380 (372) 93 18 93
(050) 988 11 56
(050) 566 40 24
(097) 000 93 93
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом