Методи контрацепції

Підбір методів контрацепціїКонтрацепцією вважаються методи запобігання вагітності. На даний момент існують різні способи контрацепції, кожен з яких має свої мінуси і плюси. Проте варто обов’язково пам’ятати, що підібрати найефективніший та найбільш підходящий метод запобігання вагітності може тільки лікар-гінеколог після проведення огляду та отримання результатів аналізів організму жінки. Також при підборі контрацепції лікар звертає увагу вік пацієнтки, рівень гормонів у крові, той факт, чи хворіє (або чи хворіла) вона коли-небудь на гінекологічні захворювання тощо.

Комбіновані оральні контрацептиви

Комбіновані оральні контрацептиви є одним із найпоширеніших методів контрацепції, оскільки при їхньому застосуванні існує найменший ризик завагітніти. У склад КОКів входять синтетичні аналоги гормонів, які синтезують яєчники жінки – естроген і прогестин. За допомогою цих гормонів відбувається блокування репродуктивної системи, а відтак і функції зачаття.

Комбіновані оральні контрацептиви так випливають на слизову оболонку матки, що у випадку заплідення яйцеклітині не вдалося б прикріпитися до слизової, що стала занадто тонкою. Дуже часто ці контрацептиви призначають з метою попередження різних гінекологічних хвороб, що є наслідком збоїв у рівні гормонів, як-от: ендометріоз і міома матки.

Комбіновані оральні контрацептиви призначають при:

  • рецидивуючих функціональних кістах яєчників;

  • коли є спадкова схильність до раку яєчників;

  • болісних менструаціях;

  • нерегулярному менструальному циклі;

  • у постродовий період, але тим жінкам, що не годують дітей грудьми;

  • у післяабортовий період;

  • після позаматкової вагітності;

  • тим, хто страждає від анемії чи вугрових висипів.

Поруч із захистом від небажаної вагітності комбіновані оральні контрацептиви зменшують больові відчуття при менструаціях та регулюють менструальний цикл.

Механічні методи контрацепції

Презервативом є виріб, що виготовляється з дуже тонкого латексу і має функцію перешкоди для потрапляння сперми у піхву. Це оптимальний засіб контрацепції завдяки абсолютній відсутності шкоди для здоров’я, окрім тих людей, хто страждає від алергії на латекс. Презерватив є надійним захистом від вагітності та різного роду статевих інфекцій. Його ефективність складає близько 90%. Є нешкідливим засобом контрацепції, недорогим, а також його можна використовувати без лікарських рекомендацій.

Існують хибні переконання, що при використанні презервативів має місце зниження чутливості, але це всього лише певні психологічні стереотипи, адже їх виробляють з найтоншого латексу.

Внутрішньоматкові спіралі 

Внутрішньоматкова спіраль є пластиковою (мідною, срібною чи позолоченою) конструкцією, що формою нагадує букву Т. Внутрішньоматкова спіраль має невеликі «вусики». Цей метод контрацепції також є одним із найнадійніших. Процедура введення спіралі в матку відбувається на 2-3 день менструації. Використовують таку спіраль впродовж 5 років, опісля цього терміну її потрібно забрати і на наступну менструацію можна ввести нову.

Внутрішньоматкові спіралі є гормональними і негормональними. Їхня різниця полягає лише у впливі на організм жінки.

Гормональна спіраль є так званим «постачальником» прогестерону в організм, тобто гормону, який не дає змоги яйцеклітині дозріти. Поступове виділення гормону відбувається щоденно, таким чином блокується настання овуляції. Завдяки тому, що прогестерон потрапляє безпосередньо в матку, його кількість є дуже невеликою, порівняно, наприклад, з гормональними таблетками.

Дія негормональної спіралі відбувається на слизову оболонку матки, викликаючи запальний процес на її стінках. Таким чином організм змушений боротися із подразником за допомогою клітин імунної системи (фагоцитів). Ці клітини боряться із мікробами, вірусами, сперматозоїдами і заплідненими яйцеклітинами.

Встановлена внутрішньоматкова спіраль відновлює рівень гормонів у крові і полегшує період настання менопаузи.

Інколи помилково вважають ще одним методом контрацепції перерваний статевий акт. Але це є абсолютно неправильно. Перерваний статевий акт – це не метод контрацепції, оскільки сперматозоїди виділяються не тільки при еякуляції, але й містяться у змащенні, завдяки чому і може відбутися запліднення яйцеклітини. Також перерваний статевий акт є шкідливим для чоловічого здоров’я.

Запис на прийом до лікаря гінеколога проводимо в телефонному режимі 0372 93 18 93 або через електронну форму сайта!

( Рейтинг: 4.93, голосів: 30 )

відгуки
Daria Serokurova 27-05-2024 Для мене важливо мати лікаря, який не лише компетентний і справді лікує, але й вміє створювати комфортну атмосферу для своїх пацієнтів. Доктор Кондря Олена Олександрівна - саме такий фахівець. Її професіоналізм і уважне ставлення до мене створило довірливу атмосферу, де можна відкрито обговорювати будь-які проблеми та тривоги в процесі лікування, що не завжди зустрічається на прийомі у гінеколога. Компетентність лікаря не викликає жодних сумнівів.

відділення: Гінекологія

Кarolina Melnychuk 19-05-2024 Хочу від щирого серця подякувати та порекомендувати гінеколога Кондрю Олену Олександрівну- чудова лікарка та професіоналка своєї справи. Компетентність на найвищому рівні!❤️Приїжджаю до Олени Олександрівни з-за кордону, і ще ні разу не пошкодувала, адже Олена Олександрівна завжди підтримує та дає чітке розуміння, що та як лікуємо.Однозначно рекомендую!

відділення: Гінекологія

Марина 01-07-2021 Дуже вдячна Катерині Анатоліївні за професіоналізм, довіряю їй та рекомендую рідним і друзям!!! Завдяки якісному обстеженню зберегла вагітність і народила свою донечку! Дякую клініці Оксфорд медікал за гарних спеціалістів!!!!

відділення: Гінекологія

Людмила 08-06-2021 Щиро рекомендую Кондрю Олену Олександрівну! Чудовий спеціаліст і приємна жінка) Дуже задоволена що потрапила саме до неї!) Також дуже приємні і привітні інші працівники;)

відділення: Гінекологія

Анастейша 13-03-2020 Клиника мне очень понравилась. Хочу поблагодарить гинеколога Любовь Алексеевну, за то что помогла мне вылечить проблему, которую лечу уже 2 года безуспешно у троих врачей. Зато теперь могу быть спокойна за свое женское здоровье, так как буду ходить к этому врачу постоянно. В целом в клинике очень чистенько, персонал в холе очень приветливый! Я пришла раньше назначенного мне времени, и администратор Алина предложила мне кофе, пока я ожидаю свое время. В кабинет к врачу, меня так же провела администратор , и это было очень любезно, так как не пришлось самой искать кабинет. Еще хочу заметить, что цены очень доступные! Возможно они мне показались такими после безуспешных лечений, на которые я тратилась на протяжении последних двух лет. Ведь начиналось это с доступной цены за консультацию, а потом возрастали цены по мере дополнительных анализов и лечения. Вобщем гинеколога теперь советую всем своим подругам. И уверена что все врачи здесь работают компетентные и им можно доверить свое здоровье. Большое спасибо!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом