Калитка - це продовження черевної порожнини, яке виведено назовні і рoзміщене між статевим членом і анусом. Це так званий «мішок» всередині якого розміщені яєчка з придатками і сім`яні канатики. Основними методами діагностики захворювань калитки є пальпація і ультразвукове дослідження.
УЗД органів калитки
УЗД самий безпечний і ефективний метод діагностики, завдяки високочастотним хвилях, можна чітко визначити розміри з точністю до міліметра, візуалізувати форму і структурні зміни. За результатами проведеної діагностики можна визначити навіть найнезначніші відхилення від норми, і виявити захворювання на ранній стадії. Даний вид обстеження необхідний для лікаря уролога або андролога, для постановки вірного діагнозу.
При підозрі на ВАРИКОЦЕЛЕ можуть проводити доплерографію. Дане дослідження допоможе виявити бляшки в артеріях і венах, швидкість кровотоку і його обсяги, розпізнати тромби і звуження судин.
Показання до проведення УЗД органів калитки
Після ретельного огляду та проведеної пальпації, лікар дає направлення на проведення УЗД органів калитки при наступних симптомах:
біль в області паху;
наявність новоутворень в калитки;
зміни розмірів калитки;
збільшення розмірів лімфовузлів пахової зони;
порушення ерекції;
зміни кольору шкіри калитки.
Також УЗД органів калитки проводять в профілактичних цілях, після хірургічного втручання, для контролю за процесом відновлення і в разі серйозних травм, що б оцінити ступінь пошкодження.
Підготовка до УЗД органів калитки
Особливої підготовки, для проходження УЗД органів калитки, не потрібно. Досить буде виконати звичайні гігієнічні процедури і, по можливості, збрити волосся в паху. Справа в тому, що контактний гель, який необхідний для проведення діагностики, вкрай складно прибрати з волосяної поверхні шкіри звичайної серветкою, що може заподіяти дискомфорт. Якщо буде необхідно провести допплер, варто утриматися від куріння протягом години до процедури. Нікотин провокує звуження судин, що ускладнити процес діагностики.
Як проходить УЗД калитки
Пацієнт оголює необхідну зону і лягати на кушетку. Спеціаліст наносить контактний гель і приступає до дослідження. Важливо що б гель був теплий, так як від холоду яєчка можуть втягнутися в пахові канали, що ускладнює процес діагностики. Діагност вносить всі дані в протокол, після чого лікар уролог визначає діагноз і приступає до лікування.
Переваги УЗД органів калитки
Даний вид обстеження часто використовується лікарями, так як має ряд істотних переваг:
тривалість не більше 20 хв.
повна безболісність і безпека;
діагностика в режимі реального часу;
доступна ціна.
Крім того, в МЦ «Оксфорд Медікал Чернівці» є можливість пройти еластографію органів калитки. У разі виявлення новоутворень, саме цей вид діагностики допоможе визначити доброякісна пухлина, або злоякісна.
Для проведення діагностики необхідно в телефонному режимі записатися на прийом. Чекаємо Ваших дзвінків по телефону 0372 90 90 10