Лікування пневмонії в Чернівцях

Лікування пневмоніїПневмонія – гостре запалення легень інфекційного характеру. Хвороба досить небезпечна, адже якщо не лікуватися, може закінчитися смертю хворого. Смертність від пневмонії становить 9 відсотків від усіх випадків захворювання. Запалення легень – на четвертому місці серед основних причин смертності. У групі ризику перебувають люди, які мають на серцеву недостатність, хронічний бронхіт, хронічну інфекцію носоглотки, вроджені вади легень, особи похилого віку, діти.

СИМПТОМАТИКА ПНЕВМОНІЇ

Серед загальних симптомів пневмонії:

  • висока температура тіла – до 38-40 градусів;
  • біль у грудях;
  • задуха;
  • болючий кашель (вологий чи сухий);
  • слабкість;
  • сильне потовиділення вночі;
  • головний біль;
  • хрипи в грудях та жорстке дихання.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПНЕВМОНІЇ

У разі пневмонії чи підозри на неї обов’язково зверніться до лікаря. Затяжний кашель, висока температура, біль у грудях – серйозна причина звернутися до фахівця. Пневмонія – це не застуда, вилікувати самостійно її неможливо. Необхідні ліки вам призначить лікар, тому не варто консультуватися з фармацевтом в аптеці чи з сусідкою, яка «колись мала пневмонію».

 

Дуже важливо лікуватися до повного одужання, а не лише, доки відчули незначне полегшення. Антибіотики потрібно приймати увесь термін, на який їх призначив лікар, і не рекомендовано замінювати медикаменти або переривати лікування. По-перше, це загрожує ускладненням пневмонії – аж до летальності. По-друге, розвивається так звана стійкість до антибіотиків. Тобто наступного разу, коли вам знадобляться антибіотики, саме ця група антибіотиків уже не діятиме на ваш організм, і доведеться шукати інші, сильніші ліки.

 

Дуже важливий момент – дотримуватися ліжкового режиму. Дуже важливо, щоб ваш імунітет у цей період був звільнений від будь-який навантажень і знищував інфекцію, а організм спокійно і поступово одужував.

АТИПОВА ПНЕВМОНІЯ

Нерідко останнім часом зустрічається атипова пневмонія. Найчастіше на неї хворіють діти та підлітки. Симптоми подібні до звичайної пневмонії. Відрізняється вона тим, що розвивається внаслідок дії «атипових мікроорганізмів» – вони за своєю природою одночасно схожі як на віруси, так і на бактерії.

 

Хворого має насторожити те, що, незважаючи на лікування пневмонії, запалення легень не минає. У такому разі варто обов’язково консультуватися з лікарем, щоб провести додаткові обстеження та назначити ефективне  лікування.

 

Ускладнення після пневмонії

 У разі важкої пневмонії може розвинутися дихальна, серцева, печінкова, ниркова недостатність і навіть настати смерть.

Пневмонія може бути причиною багатьох ускладнень, які навіть не пов’язані з легенями. Серед них: гепатит, отит, анемія, енцефаліт, менінгіт.

 

Профілактика пневмонії

Для уникнення захворювання, організму необхідне загального оздоровлення: загартовування, прийняття вітамінів (як у продуктах харчування, так і таблетованих), вчасне лікування карієсу зубів. Тим, хто у групі ризику, варто відмовитися від шкідливих звичок і намагатися уникати контакту з алергенами. Особливо бережіть дітей та людей похилого віку – вони хворіють на пневмонію набагато частіше, а перебіг недуги набагато важчий.

 

Поради від спеціаліста МЦ «Оксфорд Медікал Чернівці»

По-перше. Причиною розвитку пневмонії можуть бути неліковані каріозні зуби. Адже інфекція з хворих зубів проникає і в легені, провокуючи їхнє запалення. Так само як, проникнувши  у шлунок, вона може стати причиною гастриту чи виразки.

По-друге. Пневмонія дуже легко передається від хворої людини здоровій. Отож, будьте обачними, не варто контактувати з людьми, які кашляють.

 

Записуйтесь  на прийом до спеціаліста за номером телефону 0372 93 18 93

( Рейтинг: 4.78, голосів: 37 )

відгуки
Мedpred CV 10-06-2024 Неодноразово звертався в оксфорд медікал по страховці до різних спеціалістів, завжди залишався задоволений компетенцією лікарів та ставленням персоналу.
Инга Шяучюлите 02-06-2024 Була неодноразово. Залишилась дуже задоволена.
Оксана 24-10-2021 Хочу щиро подякувати Яні Миколаївні Кавлак за професіоналізм, уважність і чуйність. Завжди на зв’язку, завжди готова допомогти. Наша сім’я в надійних руках)
Yuliana Tsykal 13-03-2020 В Клинике Oxford Medical работают специалисты на Европейском уровне. Высокое качество лаборатории.
Любов 28-01-2020 Лікар Тимчук Сергій Аурелович і в державній лікарні працює на "відмінно". Лікує мого батька. Це прекрасний фахівець своєї справи і просто хороша людина! Дякую!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом