Особистий кабінет «Оксфорд Медікал Чернівці»
Пневмонія – гостре запалення легень інфекційного характеру. Хвороба досить небезпечна, адже якщо не лікуватися, може закінчитися смертю хворого. Смертність від пневмонії становить 9 відсотків від усіх випадків захворювання. Запалення легень – на четвертому місці серед основних причин смертності. У групі ризику перебувають люди, які мають на серцеву недостатність, хронічний бронхіт, хронічну інфекцію носоглотки, вроджені вади легень, особи похилого віку, діти.
Серед загальних симптомів пневмонії:
У разі пневмонії чи підозри на неї обов’язково зверніться до лікаря. Затяжний кашель, висока температура, біль у грудях – серйозна причина звернутися до фахівця. Пневмонія – це не застуда, вилікувати самостійно її неможливо. Необхідні ліки вам призначить лікар, тому не варто консультуватися з фармацевтом в аптеці чи з сусідкою, яка «колись мала пневмонію».
Дуже важливо лікуватися до повного одужання, а не лише, доки відчули незначне полегшення. Антибіотики потрібно приймати увесь термін, на який їх призначив лікар, і не рекомендовано замінювати медикаменти або переривати лікування. По-перше, це загрожує ускладненням пневмонії – аж до летальності. По-друге, розвивається так звана стійкість до антибіотиків. Тобто наступного разу, коли вам знадобляться антибіотики, саме ця група антибіотиків уже не діятиме на ваш організм, і доведеться шукати інші, сильніші ліки.
Дуже важливий момент – дотримуватися ліжкового режиму. Дуже важливо, щоб ваш імунітет у цей період був звільнений від будь-який навантажень і знищував інфекцію, а організм спокійно і поступово одужував.
Нерідко останнім часом зустрічається атипова пневмонія. Найчастіше на неї хворіють діти та підлітки. Симптоми подібні до звичайної пневмонії. Відрізняється вона тим, що розвивається внаслідок дії «атипових мікроорганізмів» – вони за своєю природою одночасно схожі як на віруси, так і на бактерії.
Хворого має насторожити те, що, незважаючи на лікування пневмонії, запалення легень не минає. У такому разі варто обов’язково консультуватися з лікарем, щоб провести додаткові обстеження та назначити ефективне лікування.
Ускладнення після пневмонії
У разі важкої пневмонії може розвинутися дихальна, серцева, печінкова, ниркова недостатність і навіть настати смерть.
Пневмонія може бути причиною багатьох ускладнень, які навіть не пов’язані з легенями. Серед них: гепатит, отит, анемія, енцефаліт, менінгіт.
Профілактика пневмонії
Для уникнення захворювання, організму необхідне загального оздоровлення: загартовування, прийняття вітамінів (як у продуктах харчування, так і таблетованих), вчасне лікування карієсу зубів. Тим, хто у групі ризику, варто відмовитися від шкідливих звичок і намагатися уникати контакту з алергенами. Особливо бережіть дітей та людей похилого віку – вони хворіють на пневмонію набагато частіше, а перебіг недуги набагато важчий.
Поради від спеціаліста МЦ «Оксфорд Медікал Чернівці»
По-перше. Причиною розвитку пневмонії можуть бути неліковані каріозні зуби. Адже інфекція з хворих зубів проникає і в легені, провокуючи їхнє запалення. Так само як, проникнувши у шлунок, вона може стати причиною гастриту чи виразки.
По-друге. Пневмонія дуже легко передається від хворої людини здоровій. Отож, будьте обачними, не варто контактувати з людьми, які кашляють.
Записуйтесь на прийом до спеціаліста за номером телефону 0372 93 18 93
відділення: Сімейна медицина
відділення: Сімейна медицина
відділення: Сімейна медицина
відділення: Сімейна медицина
відділення: Сімейна медицина
Акції
вул. С. Воробкевича, 33
телефон:
380 (372) 93 18 93
(050) 988 11 56
(050) 566 40 24
(097) 000 93 93
пр. Незалежності 121-А
телефон:
380 (372) 93 18 93
(050) 988 11 56
(050) 566 40 24
(097) 000 93 93
пр. Незалежності 121-Б
телефон:
380 (372) 93 18 93
(050) 988 11 56
(050) 566 40 24
(097) 000 93 93
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом