записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0372) 90 90 10
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Чернівецької клініки

Вибрати інше місто
 

Лікування грипу

Лікування грипуГрип – це одне із найпоширеніших інфекційних захворювань. Щороку в осінньо-зимовий період спостерігається зростання захворюваності. Кожні 30-40 років фіксують пандемію грипу. Віруси, що провокують грип, дуже швидко змінюються (мутують), саме тому на грип можна хворіти багато разів протягом сезону. Вірус поширюється надзвичайно швидко повітряно-крапельним шляхом на відстані 2,5 метра від хворої людини.

Перші симптоми грипу

Під час гострого періоду захворювання спостерігається:

  • висока температура тіла;
  • лихоманка;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах та суглобах;
  • закладеність носа;
  • кашель;
  • першіння у горлі.

 Хворобливий стан може тривати п’ять днів – тиждень. Бронхіт або запалення легень – це небезпечні ускладнення недолікованого грипу. Тому не варто зволікати із зверненням до лікаря.

Ефективне лікування грипу

Саме лікар зможе відрізнити грип від звичайного ГРВІ і призначити відповідне лікування. Грип небезпечний своїми ускладненнями, відомі навіть смертельні випадки. Тому щойно відчули нездужання, негайно викликайте лікаря додому.

 

Фахівець відкриє вам лікарняний, щоб ви мали час на спокійне одужання і не наражали на небезпеку інших людей.

 

Грип – вірусне захворювання, тому лікувати його антибіотиками недоречно. Антибіотики лікар може призначити лише у тому разі, якщо виникають бактеріальні ускладнення.

 

Постільний режим. Доки не знизиться температура тіла, краще дотримуватися постільного режиму.


Більше води. Протягом дня потрібно багато пити води, трав’яних чаїв із медом та лимоном, соків. Від солодких газованих напоїв краще утриматися, не варто зловживати і солодощами. На час недуги варто забути про міцний чай та каву, алкоголь. Біль у горлі допоможуть вгамувати свіжий лимонний сік, змішаний із медом, цибуля, перемелена з медом, тепле молоко із медом. Їсти потрібно лише легку їжу і тільки тоді, коли ви дійсно відчуваєте, що зголодніли.


Прийміть ліки. Порадившись із лікарем, прийміть ліки, які знеболюють та знижують температуру тіла. Однак не варто забувати, що дітей у жодному разі не можна лікувати так само як дорослих , краще замінити дитячими препаратами, який порадить педіатр.

Профілактика грипу

Найкраща профілактика грипу – вакцинація, яку проводять, як правило, у жовтні-листопаді. Вона не дає 100% гарантії, що ви не захворієте, але суттєво зменшує цей ризик. А якщо грип вас все-таки не омине, то симптоматика захворювання буде менш виражена.

 

Особливо варто вакцинуватися людям, які у зв’язку зі своєю професією контактують із великою кількістю людей: медичні працівники, вчителі, вихователі дитячих садків, полісмени тощо.

 

В особливій групі ризику – діти та люди похилого віку, курці. Тому щодо їхнього вакцинування варто порадитися з лікарем. Залежно від сезону та поширення того чи іншого вірусу, що провокує грип, вакцини щороку змінюються. Ліцензовану вакцину можна придбати у аптеках вашого міста, а здійснити вакцинацію у будь-якому спеціалізованому медичному кабінеті.

 

Кому вакцину робити не можна

Не можна вакцинуватися дітям віком до шести місяців та особам, у яких є алергія на курячий білок. Також слід бути обережними людям, у яких раніше була реакція на вакцинацію проти грипу.

 

Викликати лікаря на дім, або записатися на зручний час в медичному центрі можна за номером телефону (0372) 90 90 10

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки