Шановні пацієнти, медичний центр "Оксфорд Медікал Чернівці" працює:Пн - Пт 08:00-19:00 Сб 08:00-18:00 Нд 09:00-15:00
Для запису та уточнення інформації телефонувати за номерами: +38 (0372) 93 18 93 +38 (050) 566 40 24

Видалення сірчаної пробки в Чернівцях

Для захисту слухового проходу від комах, механічних пошкоджень і пересихання, залози виділяють сірчані маси. У нормі вони розташовані зовні слухового проходу, але при надмірній роботі залоз, або, ж при недостатньому виведенні сірчаних мас, вони створюють пробки. Вони темно коричневого кольору, складаються з сірки, епітелію і пилу, досить м'які на дотик.

Причини утворення сірчаної пробки

Сірчана пробка явище не рідкісне і цьому сприяє ряд причин:

 • Видалення сірчаної пробки Чернівцічищення вух ватними паличками (проштовхування сірки в глибину);

 • підвищене вироблення сірки;

 • умови роботи (наявність пилу);

 • вологість повітря або ж навпаки надмірна сухість;

 • анатомічні зміни в будові слухового проходу;

 • наявність стороннього тіла в вусі;

 • надмірний ріст волосся в вусі;

 • використання навушників або слухового апарату.

Важливо дотримуватися елементарних правил гігієни вух, і ймовірність утворення вушної пробки істотно зменшитися.

Симптоми сірчаної пробки

Сірчана пробка не турбує пацієнта, поки не призводить до повного перекриття слухового проходу. Найчастіше вона проявляється раптово, після попадання в вухо води. В результаті цього сірка розбухає, перекриває прохід і «власник» пробки відчуває наступне:

 • різке зниження слуху;

 • відчуття закладеності вуха;

 • шум у вухах;

 • головний біль;

 • нудота;

 • запаморочення.

У разі ігнорування симптомів, сірчана пробка може спровокувати розвиток мірінгіта (запальний процес барабанної перетинки) або отиту, що загрожує серйозними наслідками.

Діагностика і видалення сірчаної пробки в МЦ Оксфорд Медікал Чернівці

Для діагностики сірчаної пробки необхідно звернутися до отоларинголога (ЛОРа). Отоскопія допоможе фахівцю ретельно оглянути слуховий прохід, використовуючи пуговчатий зонд визначити консистенцію сірчаної пробки, виключити пухлини вуха і наявність сторонніх тіл. Важливим моментом є огляд барабанної перетинки, саме від її стану (відсутність отвору) залежить подальше лікування. Самостійне видалення сірчаної пробки вкрай небезпечно, оскільки може спричинити за собою травмування барабанної перетинки або ж занесення інфекції. Тільки лікар отоларинголог може правильно видалити сірчану пробку, без ризику подальших ускладнень.

Якщо огляд показав, що барабанна перетинка не ушкоджена, то лікар сміливо видаляє сірчану пробку за допомогою промивання. Кабінет отоларингології МЦ Оксфорд Медікал, оснащений сучасним ЛОР комбайном, за допомогою якого, процедура видалення пробки відбувається максимально комфортно для пацієнта. При наявності твердої сірчаної пробки, може знадобитися попереднє розм'якшення. Процедура досить проста, для цього необхідно протягом декількох днів капати спеціальний розчин у вухо, при цьому не забувати про температуру рідини (розігріти до 37 градусів). Симптоматика при цьому загостритися, так як сірка буде розбухати в вусі, і завдавати ще більше дискомфортних відчуттів. Після її розм'якшення, лікар без особливих зусиль її видалить за допомогою вищезгаданого промивання. Бувають варіанти, коли промивання не допомагає, в такому випадку лікар використовує спеціальний інструмент, і під візуальним контролем витягує пробку, після чого обробляє вушний прохід для уникнення попадання інфекції.

З метою профілактики утворення вушної пробки, слід вкрай обережно чистити вуха і не «утрамбовувати» сірку в глибину вуха. При підозрі на утворення сірчаної пробки, слід негайно звернутися до ЛОРа. У МЦ Оксфорд Медікал Чернівці створені всі умови, для комфортного видалення сірки.

Записатися на прийом у отоларинголога можна по телефону 0372 93 18 93

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Тетяна 08-12-2021 Никифорук Микола ІвановичДуже хороший лікар і приємна людинаДЯКУЮ ВАМ
Юлія Кузьменюк 07-12-2021 Вдячна Миколі Івановичу за професійну консультацію, і як людина склав позитивне враження, вміє працювати з дорослими і маленькими пацієнтами.
Галя 17-09-2021 Дуже вдячна лікарю Никифоруку Миколі Івановичу за його професіоналізм і прямолінійність. Він провів операцію без ускладнень і акуратно. Сам лікар дуже приємна та позитивна людина, тому не було страшно погодитись на оперцію та завдяки хорошим рекомендаціям щодо одуження, процес заживання проходить добре.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом