УЗД легень
Ангіна - це запальний процес в мигдалинах, збудниками якого є бактерії, віруси, грибки. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом, від хворої людини до здорової. У деяких випадках причиною може стати хронічна інфекція, з якою збудник потрапляє в мигдалини.
Дане захворювання відрізняється яскраво вираженими симптомами:
При ангіні біль в горлі може бути присутнім як при ковтанні, так і в спокійному стані. Доповнюють картину ломота в тілі і біль в суглобах. Важливо відзначити, що найчастіше нежить і кашель при ангіні відсутні.
Розрізняють ангіни за характером ураження мигдалин:
Катаральна ангіна: мигдалини пошкоджені лише поверхнево, спостерігається почервоніння і набряклість, супроводжується субфебрильною температурою. Одна з найлегших форм, триває не більше трьох днів.
Лакунарна ангіна: наявність гною в лакунах мигдалин і по всій поверхні. Наліт легко знімається шпателем, не залишаючи слідів.
Фолікулярна ангіна: гланди набряклі, з наявністю гнійних утворень. В основному вражені фолікули мигдаликів.
Некротична ангіна: загальна інтоксикація організму, блювота, висока температура. Наявність зелено-жовтого нальоту на пухких мигдалинах. Утворення виразок на місці нальоту.
Для ефективного лікування необхідно правильно визначити вид ангіни. Тільки фахівець зможе поставити діагноз і призначити лікування.
Ангіна дуже небезпечна своїми ускладненнями. При несвоєчасному лікуванні можуть виникнути ранні або пізні ускладнення.
Ранні ускладнення:
Пізні ускладнення:
ревматичне ураження суглобів;
ревматична лихоманка;
ревмокардит;
гломерулонефрит.
Своєчасне звернення до ЛОРа вбереже від серйозних наслідків.
Для діагностики ангіни, досвідченому фахівцеві досить візуального огляду. Симптоматика ангіни яскраво виражена і легко проглядається. При необхідності, фахівець може призначити аналіз крові. Підвищення ШОЕ і лейкоцитоз свідчать про наявність запального процесу в організмі. При наявності нальоту, необхідно взяти мазок для визначення виду інфекції. Процес лікування ангіни досить простий:
постільний режим;
багато пиття;
антибіотикотерапія;
полоскання горла антисептичними препаратами;
смоктальні льодяники або спреї для зняття болю;
жарознижувальне, при наявності температури понад 38 градусів.
Грамотне лікування, допоможе полегшити симптоми ангіни вже на другу добу. Але важливо не припиняти лікування, так як ускладнення вкрай складні.
Щоб уберегти себе від ангіни досить дотримуватися простих правил гігієни, уникати контакту з хворим і контролювати стан ротової порожнини. Важливо зміцнення імунітету, для цього необхідне правильне харчування, прогулянки на свіжому повітрі і поступове загартовування.
При наявності симптомів ангіни необхідно негайно звернутися до фахівця. Запис на прийом проводимо по телефону 0372 93 18 93
відділення: ЛОР (Отоларингологія)
відділення: ЛОР (Отоларингологія)
відділення: ЛОР (Отоларингологія)
Акції
вул. С. Воробкевича, 33
телефон:
0372 93 18 93
пр. Незалежності 121-А
телефон:
0372 93 18 93
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом