УЗД легень
Гайморит - це запалення, яке уражає слизову оболонку гайморової (верхньощелепної) пазухи. Захворювання може розвиватися як з однієї, так і з двох сторін, і в подальшому провокує запальний процес в інших (додаткових) пазухах носа. Схильні до цього захворювання люди, не залежно від віку і статі. Спалах цієї хвороби, в основному спостерігається ранньою весною і вимагає грамотного медикаментозного лікування.
На розвиток гаймориту можуть вплинути наступні фактори:
ускладнення після застуди, грипу, ГРВІ;
механічні травми носа;
вроджені аномалії носових ходів;
зниження імунітету;
переохолодження організму;
зуби, пошкоджені карієсом;
хронічний тонзиліт;
збій роботи залоз носових пазух.
Так як гайморит, є наслідком багатьох захворювань, важливо вчасно звертатися за допомогою до досвідченого фахівця і не ігнорувати навіть простий нежить.
У хворого гайморит проявлятися в такий спосіб:
загальна слабкість, млявість, різкий занепад сил;
підвищена температура тіла;
ускладнене дихання (закладеність носа);
втрата апетиту;
порушення сну;
різкий біль при пальпації пазух носа;
головний біль;
сльозоточивість очей;
шум у голові;
рясні виділення з носа (жовті, зелені);
відчуття розпирання в носі.
Під час нахилу голови в низ, місцеві симптоми можуть загострюватися. Гайморит відрізняється яскравими симптомами, не помітити які, просто неможливо. При перших проявах захворювання, необхідно негайно звернутися до ЛОРа.
Лікуванням даного захворювання займається виключно отоларинголог (ЛОР). Для діагностики лікар проводить огляд і вжливим є збір анамнезу. Але цього недостатньо для точної постановки діагнозу. Самий інформативний метод діагностики гаймориту вважається рентген. Тільки за результатами даного обстеження, лікар виставляє діагноз і визначає тактику лікування.
Консервативне лікування гаймориту полягає в тому, що б очистити пазухи від вмісту слизу. При наявності підвищеної температури, рекомендується дотримуватися постільного режиму, вживати більше теплого пиття і приймати жарознижуючі препарати. Місцево капають судинозвужувальні краплі, вітаються інгаляції і УВЧ струми. У запущених формах, підключають антибіотикотерапію. Якщо ж лікування не приносить результатів, лікар може використовувати проколи, для промивання пазух і введення антибіотиків. Важливо пам'ятати, що якщо гайморит не лікувати, він може привести до розвитку абсцесу і менінгіту.
Що б уберегтися від гаймориту, важливо вчасно лікувати основні захворювання, ускладненням яких він може стати. Не зайвим буде регулярне ретельне промивання носових пазух при наявності викривленої перегородки, для уникнення скупчення слизу. У холодну пору року варто уникати переохолодження і регулярно підвищувати імунітет.
При перших проявах гаймориту телефонуйте за номером 0372 93 18 93 і записуйтеся на прийом лікаря.
відділення: ЛОР (Отоларингологія)
відділення: ЛОР (Отоларингологія)
відділення: ЛОР (Отоларингологія)
Акції
вул. С. Воробкевича, 33
телефон:
0372 93 18 93
пр. Незалежності 121-А
телефон:
0372 93 18 93
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом