записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0372) 90 90 10
Замовити зворотній дзвінок

Тільки з 25 до 27 травня!Знижка -30% на первинні консультації та УЗД. 0372 90 90 10

Ви знаходитесь на сайті Чернівецької клініки

Вибрати інше місто
 

Лікування карієсу

Що таке карієс?

Карієс- це стоматологічне захворювання, в перекладі з латині означає «гниття», що досить точно описує стан зубів при цьому захворюванні. Карієс - це хвороба, яка прогресуючи, може розвинутися в небезпечні запальні процеси, що загрожує можливою втратою зуба.

До причин розвитку карієсу, відносяться наступні фактори:

  • порушення гігієни порожнини рота;
  • незбалансоване харчування (наявність в раціоні великої кількості солодких вуглеводних продуктів), недотримання режиму харчування;
  • якість вживаної питної води;
  • вплив навколишнього середовища;
  • шкідливі звички (куріння).

Які можуть бути ускладнення?

Якщо на початку хвороби Ви не звернетеся до лікаря, процес руйнування зуба буде прогресувати, що викличе запалення пульпіт, який, за відсутності лікування перейде в періодонтит. А він може призвести до втрати зуба і більш небезпечних ускладнень.

Стадії розвитку хвороби:

Поверхневий карієс

На перших стадіях карієс протікає практично безсимптомно, і являє собою маленьку пляму, яку помітити недосвідченим поглядом досить складно. Він визначається під час зондування поверхні зуба на наявность на ньому шорсткості.

Симптоми: Пацієнт може відчувати короткочасні больові відчуття. Вони виникають на тлі температурних подразників, від солоних, кислих і солодких продуктів.

Лікування: При ураженнях гладкої поверхні емалі лікар видаляє дану ділянку емалі методом шліфування та нанесення фторвмісного засобу. Емаль зубів відновлюється до нормального стану, і каріозна пляма повністю зникає.

Регулярні профілактичні візити до стоматолога раз на 6 місяців дозволяють вчасно виявити і вилікувати поверхневий карієс, не допустивши подальшого розвитку хвороби.

Серединний карієс

Такий карієс характерізуется враженням твердих тканин зуба і може мати вигляд темнії області, що просвічується через емаль, а при істотних пошкодженнях - темної порожнини в зубі.

При серединному карієсі залучається не тільки емаль зубів, але і дентин, де по множинних мікроканальцях карієс дуже швидко прогресує вглиб зуба, де утворює каріозну порожнину.

Симптоми: Виявляється у вигляді реакції зуба на температурні подразники, на солодке, холодне і рідше - кисле. Тривають хворобливі відчуття короткий час, тільки при дії подразника.

Лікування: Під місцевою анестезією стоматолог робить видалення інфікованих і розм'якшених тканин з використанням сучасних лікарських речовин. Після антисептичної обробки порожнини накладається прокладочний матеріал і встановлюється постійна пломба.

Глибокий карієс

Глибокий карієс - це остання стадія карієсу, при якій хвороба вражає найглибші шари дентину, і наближається впритул до пульпи. Дентин розм'якшується, може змінити свій колір. Решта тканини можуть приховувати дефект, але після зняття поверхневого шару емалі, виявляється каріозна порожнина великих розмірів.

Глибокий карієс може розвинутися і під неправильно встановленими пломбами, при дефектах, сколах.

Для гострого глибокого карієсу характерна глибока каріозна порожнина з вузьким входом і широкою основою. На її стінках велика кількість розм'якшеного світлого дентину, знімається пластами. Хронічний глибокий карієс відрізняється наявністю глибокої каріозної порожнини з широко розкритими пігментованими щільними стінками. Лише в області дна існує розм'якшений дентин.

Симптоми: На відміну від середнього карієсу, біль зберігається тривалий час. Лікар при огляді виявляє глибоку каріозну порожнину, зондування без анестезії болісно.

Лікування глибокого карієсу: Проводиться після знеболення, шляхом очищення каріозної порожнини зуба від розм'якшеного дентину і подальшим її пломбуванням.

При відсутності адекватного та своєчасного лікування карієс може перейти в інші стоматологічні захворювання: пульпіт і періодонтит. Дані патології вимагають більш серйозного і дорогого лікування. Найгрізнішими ускладненнями карієсу є втрата зуба і приєднання захворювань навколозубних тканин.

Якщо лікування глибокого карієсу проведено кваліфіковано і вчасно, зуб зберігається живим навіть при сильних руйнуваннях дентину.

Запишіться на безкоштовну консультацію в медичний центр «Оксфорд Медікал», і ви збережете здорову і гарну посмішку на довгі роки!

Текстовые отзывы

22.01.2014

Я сьогодні була у свого лікаря стоматолога Перч А.І. знову залишилась дуже задоволеною! З радістю рекомендую її. По при зайнятий графік, вона приймає нових пацієнтів. Взагалі вона єдиний лікар до якого я ходжу і не боюся, робить все дуже якісно та акуратно, а ціни в них доступні. З повагою Ніна

відділення: Стоматологія

27.12.2013

Мій лікар стоматолог в якого лікувалась багато років, покинув  нашу країну, довелось шукати заміну, як на зло, ще й пломба випала. По  радіо  почула  рекламу  про  приватну клініку «Оксфорд медікал».  Думаю раз така реклама, значить відгуки  про  неї  повинні бути хороші, нажаль відгуків  в Інтернеті знайшла мало, але вирішила ризикнути. Супер, ціни майже не відрізняються, але сервіс та професіоналізм ні з чим не рівняються! Рекомендую!!!

відділення: Стоматологія

27.12.2013

Перед Новим  Роком зробила собі косметологічний подарунок та отримала сертифікат на безкоштовну ультразвукову чистку зубів. Побільше таких пропозицій, це зручно та ефективно!!!!

відділення: Стоматологія

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки