Особистий кабінет «Оксфорд Медікал Чернівці»
Що таке карієс?
Карієс- це стоматологічне захворювання, в перекладі з латині означає «гниття», що досить точно описує стан зубів при цьому захворюванні. Карієс - це хвороба, яка прогресуючи, може розвинутися в небезпечні запальні процеси, що загрожує можливою втратою зуба.
До причин розвитку карієсу, відносяться наступні фактори:
Які можуть бути ускладнення?
Якщо на початку хвороби Ви не звернетеся до лікаря, процес руйнування зуба буде прогресувати, що викличе запалення пульпіт, який, за відсутності лікування перейде в періодонтит. А він може призвести до втрати зуба і більш небезпечних ускладнень.
Стадії розвитку хвороби:
Поверхневий карієс
На перших стадіях карієс протікає практично безсимптомно, і являє собою маленьку пляму, яку помітити недосвідченим поглядом досить складно. Він визначається під час зондування поверхні зуба на наявность на ньому шорсткості.
Симптоми: Пацієнт може відчувати короткочасні больові відчуття. Вони виникають на тлі температурних подразників, від солоних, кислих і солодких продуктів.
Лікування: При ураженнях гладкої поверхні емалі лікар видаляє дану ділянку емалі методом шліфування та нанесення фторвмісного засобу. Емаль зубів відновлюється до нормального стану, і каріозна пляма повністю зникає.
Регулярні профілактичні візити до стоматолога раз на 6 місяців дозволяють вчасно виявити і вилікувати поверхневий карієс, не допустивши подальшого розвитку хвороби.
Серединний карієс
Такий карієс характерізуется враженням твердих тканин зуба і може мати вигляд темнії області, що просвічується через емаль, а при істотних пошкодженнях - темної порожнини в зубі.
При серединному карієсі залучається не тільки емаль зубів, але і дентин, де по множинних мікроканальцях карієс дуже швидко прогресує вглиб зуба, де утворює каріозну порожнину.
Симптоми: Виявляється у вигляді реакції зуба на температурні подразники, на солодке, холодне і рідше - кисле. Тривають хворобливі відчуття короткий час, тільки при дії подразника.
Лікування: Під місцевою анестезією стоматолог робить видалення інфікованих і розм'якшених тканин з використанням сучасних лікарських речовин. Після антисептичної обробки порожнини накладається прокладочний матеріал і встановлюється постійна пломба.
Глибокий карієс
Глибокий карієс - це остання стадія карієсу, при якій хвороба вражає найглибші шари дентину, і наближається впритул до пульпи. Дентин розм'якшується, може змінити свій колір. Решта тканини можуть приховувати дефект, але після зняття поверхневого шару емалі, виявляється каріозна порожнина великих розмірів.
Глибокий карієс може розвинутися і під неправильно встановленими пломбами, при дефектах, сколах.
Для гострого глибокого карієсу характерна глибока каріозна порожнина з вузьким входом і широкою основою. На її стінках велика кількість розм'якшеного світлого дентину, знімається пластами. Хронічний глибокий карієс відрізняється наявністю глибокої каріозної порожнини з широко розкритими пігментованими щільними стінками. Лише в області дна існує розм'якшений дентин.
Симптоми: На відміну від середнього карієсу, біль зберігається тривалий час. Лікар при огляді виявляє глибоку каріозну порожнину, зондування без анестезії болісно.
Лікування глибокого карієсу: Проводиться після знеболення, шляхом очищення каріозної порожнини зуба від розм'якшеного дентину і подальшим її пломбуванням.
При відсутності адекватного та своєчасного лікування карієс може перейти в інші стоматологічні захворювання: пульпіт і періодонтит. Дані патології вимагають більш серйозного і дорогого лікування. Найгрізнішими ускладненнями карієсу є втрата зуба і приєднання захворювань навколозубних тканин.
Якщо лікування глибокого карієсу проведено кваліфіковано і вчасно, зуб зберігається живим навіть при сильних руйнуваннях дентину.
Запишіться на безкоштовну консультацію в медичний центр «Оксфорд Медікал», і ви збережете здорову і гарну посмішку на довгі роки!
відділення: Стоматологія
відділення: Стоматологія
відділення: Стоматологія
відділення: Стоматологія
відділення: Стоматологія
Акції
вул. С. Воробкевича, 33
телефон:
380 (372) 93 18 93
(050) 988 11 56
(050) 566 40 24
(097) 000 93 93
пр. Незалежності 121-А
телефон:
380 (372) 93 18 93
(050) 988 11 56
(050) 566 40 24
(097) 000 93 93
пр. Незалежності 121-Б
телефон:
380 (372) 93 18 93
(050) 988 11 56
(050) 566 40 24
(097) 000 93 93
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом