Лікування карієсу

Що таке карієс?

Карієс- це стоматологічне захворювання, в перекладі з латині означає «гниття», що досить точно описує стан зубів при цьому захворюванні. Карієс - це хвороба, яка прогресуючи, може розвинутися в небезпечні запальні процеси, що загрожує можливою втратою зуба.

До причин розвитку карієсу, відносяться наступні фактори:

  • порушення гігієни порожнини рота;
  • незбалансоване харчування (наявність в раціоні великої кількості солодких вуглеводних продуктів), недотримання режиму харчування;
  • якість вживаної питної води;
  • вплив навколишнього середовища;
  • шкідливі звички (куріння).

Які можуть бути ускладнення?

Якщо на початку хвороби Ви не звернетеся до лікаря, процес руйнування зуба буде прогресувати, що викличе запалення пульпіт, який, за відсутності лікування перейде в періодонтит. А він може призвести до втрати зуба і більш небезпечних ускладнень.

Стадії розвитку хвороби:

Поверхневий карієс

На перших стадіях карієс протікає практично безсимптомно, і являє собою маленьку пляму, яку помітити недосвідченим поглядом досить складно. Він визначається під час зондування поверхні зуба на наявность на ньому шорсткості.

Симптоми: Пацієнт може відчувати короткочасні больові відчуття. Вони виникають на тлі температурних подразників, від солоних, кислих і солодких продуктів.

Лікування: При ураженнях гладкої поверхні емалі лікар видаляє дану ділянку емалі методом шліфування та нанесення фторвмісного засобу. Емаль зубів відновлюється до нормального стану, і каріозна пляма повністю зникає.

Регулярні профілактичні візити до стоматолога раз на 6 місяців дозволяють вчасно виявити і вилікувати поверхневий карієс, не допустивши подальшого розвитку хвороби.

Серединний карієс

Такий карієс характерізуется враженням твердих тканин зуба і може мати вигляд темнії області, що просвічується через емаль, а при істотних пошкодженнях - темної порожнини в зубі.

При серединному карієсі залучається не тільки емаль зубів, але і дентин, де по множинних мікроканальцях карієс дуже швидко прогресує вглиб зуба, де утворює каріозну порожнину.

Симптоми: Виявляється у вигляді реакції зуба на температурні подразники, на солодке, холодне і рідше - кисле. Тривають хворобливі відчуття короткий час, тільки при дії подразника.

Лікування: Під місцевою анестезією стоматолог робить видалення інфікованих і розм'якшених тканин з використанням сучасних лікарських речовин. Після антисептичної обробки порожнини накладається прокладочний матеріал і встановлюється постійна пломба.

Глибокий карієс

Глибокий карієс - це остання стадія карієсу, при якій хвороба вражає найглибші шари дентину, і наближається впритул до пульпи. Дентин розм'якшується, може змінити свій колір. Решта тканини можуть приховувати дефект, але після зняття поверхневого шару емалі, виявляється каріозна порожнина великих розмірів.

Глибокий карієс може розвинутися і під неправильно встановленими пломбами, при дефектах, сколах.

Для гострого глибокого карієсу характерна глибока каріозна порожнина з вузьким входом і широкою основою. На її стінках велика кількість розм'якшеного світлого дентину, знімається пластами. Хронічний глибокий карієс відрізняється наявністю глибокої каріозної порожнини з широко розкритими пігментованими щільними стінками. Лише в області дна існує розм'якшений дентин.

Симптоми: На відміну від середнього карієсу, біль зберігається тривалий час. Лікар при огляді виявляє глибоку каріозну порожнину, зондування без анестезії болісно.

Лікування глибокого карієсу: Проводиться після знеболення, шляхом очищення каріозної порожнини зуба від розм'якшеного дентину і подальшим її пломбуванням.

При відсутності адекватного та своєчасного лікування карієс може перейти в інші стоматологічні захворювання: пульпіт і періодонтит. Дані патології вимагають більш серйозного і дорогого лікування. Найгрізнішими ускладненнями карієсу є втрата зуба і приєднання захворювань навколозубних тканин.

Якщо лікування глибокого карієсу проведено кваліфіковано і вчасно, зуб зберігається живим навіть при сильних руйнуваннях дентину.

Запишіться на безкоштовну консультацію в медичний центр «Оксфорд Медікал», і ви збережете здорову і гарну посмішку на довгі роки!

( Рейтинг: 4.69, голосів: 29 )

відгуки
Юлія Вікторівна 16-11-2021 Чудовий, толерантний і ввічливий стоматолог, знавець своєї справи. Неодноразово до неї звертаюсь, лікується вся родина у неї. Завжди порадить як краще, був випадок, коли інші стоматологи казали, що зуб необхідно видаляти, а Альона Анатоліївна зробила фторування і вилікувала. Ось уже два роки зуб не турбує. Єдиний мінус, але це клініки стосується, неможливо зробити знімок щелепи, необхідно йти в сусідню клініку через квартал

відділення: Стоматологія

Лилия Кшиш 22-06-2021 Спасибо большое врачу-стоматологу КАРАВАН ОЛЕГУ ЯРОСЛАВОВИЧУ, за грамотно оказанную помощь, мгновенное нахождение очага боли и такое-же мгновенное и оперативное разрешение моего вопроса. Это врач от БОГА!!!!!!Впервые сталкиваюсь со специалистом такого высокого уровня и такой квалификации, обладающего душевностью и человеческими качествами, каких я очень давно не встречала! Дай Бог всем здоровья. но если беда.....то только к ОЛЕГУ ЯРОСЛАВОВИЧУ!!!!!! И результат не заставит себя долго ждать....Мгновенное избавление от боли!!!!!!!!СПАСИБО!!!!!!

відділення: Стоматологія

Іра 07-02-2020 Що є основним коли ідеш до лікаря- чи він хороший спеціаліст, його репутація?Сьогодні переконалась що до цього списку має бути пункт яка він/вона людина! Я думаю,що на всіх фраза "видалення зуба мудрості"наводить страх, починається паніка,іде накрутка... Караван Олег Ярославович, дякую що відволікали,заспокоювали і все пояснили та роз'яснили! Через тиждень-два я прийду видалити інший зубчик,але вже без страху! Велике спасибі!!!

відділення: Стоматологія

Дяченко Раїса 03-04-2019 Перед Новим Роком зробила собі косметологічний подарунок та отримала сертифікат на безкоштовну ультразвукову чистку зубів. Побільше таких пропозицій, це зручно та ефективно!!!!

відділення: Стоматологія

Тарас 16-10-2018 Граю в чемпіонаті Чернівців з футболу. В черговій грі турніру отримав акцентований потужний удар «по зубах». Як наслідок відчув різкий біль в ділянці верхнього різця, а язиком навіть зумів виявити тріщину з внутрішньої сторони зуба. Моєму відчаю не було меж, оскільки крім значної болі з’явився страх втратити зуб. Товариш по команді порекомендував звернутись до стоматолога Оксфорд Медікал Нички Ярослава Івановича, оскільки за його словами з подібною проблемою раніше він звертався саме до цього відносно молодого спеціаліста.В той же день записався на прийом. Попередньо оглянувши стан зуба Ярослав Іванович запідозрив перелом… при чому на рівні середини ясен. «Прощавай зуб» одразу промовив я  Ярослав Іванович взявся заспокоювати мене, мовляв такі випадки в нього дійсно вже були та пообіцяв зберегти зуб «щадним» лікуванням. І дійсно!!! Лікування пройшло у два прийоми. На першому прийомі провели діагностику, пояснили можливі схеми та тактику лікування, узгодили зі мною , яка з них мені більше підходить, виявили можливі ризики, обґрунтували профілактику повторних переломів та донесли основні принципи правильного поводження з травмованим в минулому зубом. На другому прийомі здійснили ряд стоматологічних маніпуляцій, зуб перестав «бігати» :) та зникла біль. Тріщину на внутрішній поверхні замістили пломбою і все…зуб як новий! Був дуже здивований, бо сподівався та чекав гіршого сценарію. За кілька днів відновив тренування. Зараз, після 12 тижнів лікування почуваюсь добре, щоправда м’яч роботу Ярослава Івановича ще не екзаменував, на щастя :)Рекомендую саме цього спеціаліста всім спортсменам та іншим людям, чиї травми зубів пов’язані із заняттям спортом чи фізкультурою.

відділення: Стоматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом