записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0372) 90 90 10
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Чернівецької клініки

Вибрати інше місто
 

Лікування карієсу

Що таке карієс?

Карієс- це стоматологічне захворювання, в перекладі з латині означає «гниття», що досить точно описує стан зубів при цьому захворюванні. Карієс - це хвороба, яка прогресуючи, може розвинутися в небезпечні запальні процеси, що загрожує можливою втратою зуба.

До причин розвитку карієсу, відносяться наступні фактори:

  • порушення гігієни порожнини рота;
  • незбалансоване харчування (наявність в раціоні великої кількості солодких вуглеводних продуктів), недотримання режиму харчування;
  • якість вживаної питної води;
  • вплив навколишнього середовища;
  • шкідливі звички (куріння).

Які можуть бути ускладнення?

Якщо на початку хвороби Ви не звернетеся до лікаря, процес руйнування зуба буде прогресувати, що викличе запалення пульпіт, який, за відсутності лікування перейде в періодонтит. А він може призвести до втрати зуба і більш небезпечних ускладнень.

Стадії розвитку хвороби:

Поверхневий карієс

На перших стадіях карієс протікає практично безсимптомно, і являє собою маленьку пляму, яку помітити недосвідченим поглядом досить складно. Він визначається під час зондування поверхні зуба на наявность на ньому шорсткості.

Симптоми: Пацієнт може відчувати короткочасні больові відчуття. Вони виникають на тлі температурних подразників, від солоних, кислих і солодких продуктів.

Лікування: При ураженнях гладкої поверхні емалі лікар видаляє дану ділянку емалі методом шліфування та нанесення фторвмісного засобу. Емаль зубів відновлюється до нормального стану, і каріозна пляма повністю зникає.

Регулярні профілактичні візити до стоматолога раз на 6 місяців дозволяють вчасно виявити і вилікувати поверхневий карієс, не допустивши подальшого розвитку хвороби.

Серединний карієс

Такий карієс характерізуется враженням твердих тканин зуба і може мати вигляд темнії області, що просвічується через емаль, а при істотних пошкодженнях - темної порожнини в зубі.

При серединному карієсі залучається не тільки емаль зубів, але і дентин, де по множинних мікроканальцях карієс дуже швидко прогресує вглиб зуба, де утворює каріозну порожнину.

Симптоми: Виявляється у вигляді реакції зуба на температурні подразники, на солодке, холодне і рідше - кисле. Тривають хворобливі відчуття короткий час, тільки при дії подразника.

Лікування: Під місцевою анестезією стоматолог робить видалення інфікованих і розм'якшених тканин з використанням сучасних лікарських речовин. Після антисептичної обробки порожнини накладається прокладочний матеріал і встановлюється постійна пломба.

Глибокий карієс

Глибокий карієс - це остання стадія карієсу, при якій хвороба вражає найглибші шари дентину, і наближається впритул до пульпи. Дентин розм'якшується, може змінити свій колір. Решта тканини можуть приховувати дефект, але після зняття поверхневого шару емалі, виявляється каріозна порожнина великих розмірів.

Глибокий карієс може розвинутися і під неправильно встановленими пломбами, при дефектах, сколах.

Для гострого глибокого карієсу характерна глибока каріозна порожнина з вузьким входом і широкою основою. На її стінках велика кількість розм'якшеного світлого дентину, знімається пластами. Хронічний глибокий карієс відрізняється наявністю глибокої каріозної порожнини з широко розкритими пігментованими щільними стінками. Лише в області дна існує розм'якшений дентин.

Симптоми: На відміну від середнього карієсу, біль зберігається тривалий час. Лікар при огляді виявляє глибоку каріозну порожнину, зондування без анестезії болісно.

Лікування глибокого карієсу: Проводиться після знеболення, шляхом очищення каріозної порожнини зуба від розм'якшеного дентину і подальшим її пломбуванням.

При відсутності адекватного та своєчасного лікування карієс може перейти в інші стоматологічні захворювання: пульпіт і періодонтит. Дані патології вимагають більш серйозного і дорогого лікування. Найгрізнішими ускладненнями карієсу є втрата зуба і приєднання захворювань навколозубних тканин.

Якщо лікування глибокого карієсу проведено кваліфіковано і вчасно, зуб зберігається живим навіть при сильних руйнуваннях дентину.

Запишіться на безкоштовну консультацію в медичний центр «Оксфорд Медікал», і ви збережете здорову і гарну посмішку на довгі роки!

Текстовые отзывы

16.10.2018 Граю в чемпіонаті Чернівців з футболу. В черговій грі турніру отримав акцентований потужний удар «по зубах». Як наслідок відчув різкий біль в ділянці верхнього різця, а язиком навіть зумів виявити тріщину з внутрішньої сторони зуба. Моєму відчаю не було меж, оскільки крім значної болі з’явився страх втратити зуб. Товариш по команді порекомендував звернутись до стоматолога Оксфорд Медікал Нички Ярослава Івановича, оскільки за його словами з подібною проблемою раніше він звертався саме до цього відносно молодого спеціаліста.В той же день записався на прийом. Попередньо оглянувши стан зуба Ярослав Іванович запідозрив перелом… при чому на рівні середини ясен. «Прощавай зуб» одразу промовив я  Ярослав Іванович взявся заспокоювати мене, мовляв такі випадки в нього дійсно вже були та пообіцяв зберегти зуб «щадним» лікуванням. І дійсно!!! Лікування пройшло у два прийоми. На першому прийомі провели діагностику, пояснили можливі схеми та тактику лікування, узгодили зі мною , яка з них мені більше підходить, виявили можливі ризики, обґрунтували профілактику повторних переломів та донесли основні принципи правильного поводження з травмованим в минулому зубом. На другому прийомі здійснили ряд стоматологічних маніпуляцій, зуб перестав «бігати» :) та зникла біль. Тріщину на внутрішній поверхні замістили пломбою і все…зуб як новий! Був дуже здивований, бо сподівався та чекав гіршого сценарію. За кілька днів відновив тренування. Зараз, після 12 тижнів лікування почуваюсь добре, щоправда м’яч роботу Ярослава Івановича ще не екзаменував, на щастя :)Рекомендую саме цього спеціаліста всім спортсменам та іншим людям, чиї травми зубів пов’язані із заняттям спортом чи фізкультурою.

відділення: Стоматологія

22.01.2014

Я сьогодні була у свого лікаря стоматолога Перч А.І. знову залишилась дуже задоволеною! З радістю рекомендую її. По при зайнятий графік, вона приймає нових пацієнтів. Взагалі вона єдиний лікар до якого я ходжу і не боюся, робить все дуже якісно та акуратно, а ціни в них доступні. З повагою Ніна

відділення: Стоматологія

27.12.2013

Мій лікар стоматолог в якого лікувалась багато років, покинув  нашу країну, довелось шукати заміну, як на зло, ще й пломба випала. По  радіо  почула  рекламу  про  приватну клініку «Оксфорд медікал».  Думаю раз така реклама, значить відгуки  про  неї  повинні бути хороші, нажаль відгуків  в Інтернеті знайшла мало, але вирішила ризикнути. Супер, ціни майже не відрізняються, але сервіс та професіоналізм ні з чим не рівняються! Рекомендую!!!

відділення: Стоматологія

27.12.2013

Перед Новим  Роком зробила собі косметологічний подарунок та отримала сертифікат на безкоштовну ультразвукову чистку зубів. Побільше таких пропозицій, це зручно та ефективно!!!!

відділення: Стоматологія

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки