Лікування екземи

Екзема – це гостре або хронічне не заразне запальне захворювання шкіри, яке має алергічну

природу  і  характеризується різноманітним висипанням, відчуттям печія, свербежем і схильністю до рецидивів. Також називають "мокнучий лишай."

Причиною появи екземи  можуть бути різноманітні фактори ( фізичні, хімічні, біологічні), але майже завжди спостерігається алергічний компонент.

Алергічний стан організму розвивається поступово під дією зовнішніх та внутрішніх факторів, нерідко в розвитку екземи основну роль відіграє підвищена чутливість до відповідних алергенів. Велике значення відіграє спадкова схильність.

До сприяючих факторів відносяться:

 • гіповітаміноз (В6);
 • дефіцит мікроелементів;
 • дефіцит ненасичених жирних кислот;
 • гельмінтні інвазії;
 • порушення травних процесів;
 • холецистит (запалення жовчного міхура);
 • дисбактеріози кишечника;
 • спадкові імунодефіцити;
 • дисметаболічна нефропатія (ураження нирок обмінного характеру) та ін.

ФОРМИ ЕКЗЕМИ:

 • Справжня
 • Мікробна
 • Себорейна
 • Професійна
 • Дитяча
 • Тілотична
 • Екзема сосків та ореоли у жінок.

Справжня (Ідеопатична) форма. Для неї характерний гострий початок захворювання. Ураження

відрізняється симетрією ( частіше вражаються кисті рук, але в принципі , локалізація може бути різною), нечіткими межами. Присутні вогнища почервоніння, на тлі яких з'являються пухирці (везикули), вузлики (папули), набряклість шкіри. Через деякий проміжок часу відбувається розрив міхурців, утворюється шкірний дефект – ерозії, відбувається виділення серозного вмісту (т. зв. екзематозні колодязі) – подібний стан називається мокнення. Після чого відбувається зсихання вмісту з утворенням кірок ( з серозним вмістом – серозні скоринки,  з кров'яним вмістом – геморагічні).

Мікробна екзема виникає на місці хронічних вогнищ інфекції або при приєднанні інфекції.

Розрізняють наступні її підвиди:

 • мітотична форма: виникає при поєднанні грибкового компоненту, при цьому виникає лущення;
 • паратравматична форма: висипи утворюються на тому місці де була травма;
 • варикозна форма: виникає на фоні трофічних порушень, найбільш часто зустрічається розташування вогнищ – на гомілках, висипи розташовуються асиметрично, колір – синюшно-ліловий;
 • монетовидна (нумулярна) форма: утворюються висипання синюшно-рожевого кольору, з папулами, везикулами, мокрінням, висипання складають в діаметрі від півтора до трьох сантиметрів;
 • дисгідротична екзема: локалізація – на підошві, долонях, боковій поверхні пальців, дана форма характеризується мокрінням, появою набряків, бульбашок і вузликів.

Себорейна екзема виникає у хворих себореєю на тих ділянках шкіри, де у великій кількості знаходяться сальні залози (вушні раковини, волосяна частина голови, область грудей, пупка, між сіднична, між лопатками), при ній, на тлі почервоніння шкірних покривів,  з'являються  плями, які лущаться.

Професійна екзема  з'являється здебільшого на відкритих ділянках шкіри як реакція на вплив шкідливих чинників, пов’язаних з професійною діяльністю хворого. Діагноз виставляється профпатологом.  Кожне чергове загострення протікає з більшою силою, довше за часом і важче. Покращення настає після усунення причини захворювання.

Дитяча екзема  характеризується  вираженим ексудативним компонентом, рясними висипаннями. Вражаються ділянки шкіри тільки на обличчі ( чистою залишається тільки шкіра біля рота). Існує схильність до ускладнення інфекцією.

Тіолітична (рогова, мозолевидна) екзема, так само як і дисгідротична, обмежується  областю долонь і підошов. Еритематозна  стадія виражена незначно через  потовщений роговий шар, який значно гіперплазований,  з утворенням ділянок гіперкератозу  у вигляді омозолення  на місці пухирцевих елементів. Оскільки екзематозний процес  в  будь-якому його  клінічному прояві є системним захворюванням, часто одночасно з висипанням на шкірі.

Діагностика екземи

Діагностує екзему лікар-дерматолог на підставі проведеного огляду. Якщо виникають підозри на наявність іншого захворювання зі схожим перебігом ( наприклад, ураження шкіри грибком, псоріаз, короста та ін.), застосовуються додаткові методи обстеження.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал – Чернівці»  Ви завжди зможете записатись на прийом до лікаря-дерматолога  та отримати консультацію.

ЛІКУВАННЯ ЕКЗЕМИ

Екзема передбачає комплексне лікування: 

 • першочергова задача – усунути фактор, який спровокував розвиток захворювання;
 • дотримання гіпоалергенної дієти;
 • гіпосенсибілізуюча терапія – яка направлена на виведення алергену з організму;
 • прийом антигістамінних ( протиалергічних препаратів );
 • тяжкі форми екземи передбачають призначення кортикостероїдних гормонів;
 • рекомендується іммунокорекція;
 • в періоди загострень контакт з водою потрібно звести до мінімуму;
 • зовнішнє лікування: примочки, присипки, пасти.

В періоди загострення захворювання необхідно в обов’язковому порядку дотримуватися гіпоалергенної дієти.

При виникненні будь-яких подібних симптомів обов’язково проконсультуйтесь  з лікарем дерматологом. Самолікування  небезпечне для Вашого здоров'я!

В нашій клініці Вам нададуть всю необхідну інформацію. Звернутися можна по телефону: 0372 93 18 93, (050) 988 11 56 

( Рейтинг: 4.58, голосів: 36 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар дерматолог: Мудряк Людмила Октавіанівна

інформація про лікаря

2009 р. - закінчила Буковинський державний медичний університет, спеціальність: лікувальна справа;

2009-2011 рр. - інтернатура по дерматовенерології на базі Буковинського державного медичного університету;

2011 р. - пройшла курси косметології (навчальний центр «Космотрейд», м.Київ);

З 2015 р. - лікар дерматолог в МЦ «Оксфорд Медікал»

2016 р. - присвоєння  II кваліфікаційної категорії 

2021 р. - присвоєння I кваліфікаційної категорії

показати повний текст

відгуки
Іванна 22-10-2021 Дякую класному дерматологу, Чорнопиському Ю.М. Ми з дитиною лікувалися у різних лікарів, проте ситуація не вирішувалася, а після відміни препаратів навпаки погіршувалася. Юрій Миколайович вивчивши нашу проблему, призначив грамотне лікування, і те, що не могли вилікувати протягом року, було вирішено за 3 прийоми. До речі, ми уникли непотрібних дороговартісних аналізів, що вимагали попередні лікарі. Тепер дитина живе повноцінно, без гормональних мазів, на котрі підсадили дерматологи з поліклініки. Дякую!

відділення: Дерматологія

Тетяна 13-10-2021 Дуже подобається обслуговуння у клініці Оксфорд Медікал.Завжди привітний персонал.Була на візиті у лікаря дерматолога Мудряк Л.О. дуже сподобся підхід до лікування видно,що досвідчений професіонал своєї справи.Призначила хороше лікування,через тиждень після лікування симптоми зникли.Дуже задоволена,буду рекомендувати своїм знайомим.

відділення: Дерматологія

Ілона 21-09-2021 Словами не передати, як я вдячна лікарю-дерматологу Мудряк Людмилі Октавіанівні, проблему, яка мене турбувала на протязі пів-року, не давала жити нормальним життям та змушувала плакати майже щоразу коли я дивилася на своє відображення, Ви допомогли мені вирішити всього за 1 тиждень. Безмежно вдячна усьому колективу медичного центру Oxford Medical, за високий рівень професіоналізму, толерантність та турботу, яку, Ви проявляєте до своїх пацієнтів )))

відділення: Дерматологія

Артур 27-11-2019 Всім рекомендую лікаря дерматолога Чорнописького Ю М, який за одну консультацію виявив правельний діагноз, та назначив препарати від яких я почав виздоровлювати. До цього звертався на протязі двух місяців до чотирьой різних лікарів, які ставили неправельні діагнози абсурдні, та стан лише погіршувався. Дякую Оксфорд Медікал!

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом